Доцент кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Наталія Сабадаш 15 жовтня 2019 року прочитала відкриту лекцію «Органічна косметика. Сучасний підхід у збереженні здоров'я, краси та молодості» з дисципліни «Інновації в технології харчових добавок та косметичних засобів» для студентів групи ХТ-І-16-Маг. Відкриту лекцію відвідали викладачі кафедри.

Тема лекції є складовою освітньо-професійної програми «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія», отримані знання стануть студентам у нагоді для подальшого засвоєння матеріалу та набуття навичок по майбутній спеціальності.

Тема нині є актуальною, оскільки ринок органічної косметики є перспективним, обсяги продажу щороку стрімко зростають, кількість споживачів збільшується.

Наталія Сабадаш розглянула актуальні питання парфумерно-косметичної галузі, розставила акценти на відмінностях понять natural, organic, bio-, vegan- та eco cosmetics, зробила огляд світового та українського ринку, дала коротку характеристику стандартів провідних світових сертифікаційних організацій, зупинилась на проблемах сертифікації косметичних засобів під лейблом organic в Україні, розглянула основні інновації в органічній та натуральній косметиці, зосередила увагу студентів на інгредієнтах органічних косметичних засобів і надала їх порівняльну характеристику щодо класичних компонентів.

Матеріал лекції був викладений цікаво й послідовно, з використанням електронних засобів презентації. Він ґрунтувався на останніх тенденціях розвитку парфумерно-косметичної галузі. У кінці лекції доцент Наталія Сабадаш відповіла на питання студентів та викладачів кафедри щодо органічної косметики.

У рамках дисципліни «Вступ до харчових технологій» студенти групи ТІ-1-6 у супроводі доцента кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Миколи Бондаря відвідали ПрАТ «Оболонь». Провідний фахівець з підготовки персоналу Альона Максян (студентка кафедри заочної форми навчання) та Микола Бондар докладно познайомили майбутніх фахівців із усіма стадіями виробництва напоїв.

Об'єднання «Оболонь» – перше акціонерне підприємство України, яке першим із пиво-безалкогольних заводів, ще в колишньому Радянському Союзі, розпочало експортувати свою продукцію в розвинуті країни. Спочатку це була Великобританія, потім США. Зараз продукцію експортують до держав трьох континентів – Європи, Азії, Америки.

Приріст виробництва став можливий завдяки випуску високоякісної конкурентноздатної продукції, що підтверджується присвоєними високими нагородами на міжнародних виставках і конкурсах.

Пивне виробництво заводу оснащене в основному чеським і німецьким комплектним обладнанням. Програму реконструкції і збільшення виробничих потужностей головного підприємства компанія активно здійснює вже декілька останніх років. Важливою віхою цієї програми стало будівництво і запуск нових варильних порядків виробництва німецької фірми «Zіеmanп». Одночасно були встановлені 62 нових ЦКТ (циліндрично-конічних танків) – апаратів, де відбуваються процеси бродіння пива. Нова варниця укомплектована трьома заторними чанами, сусловарним чаном, вірпулом і найбільшим в Україні чаном фільтрації, діаметр якого складає 11,5 метрів. Продуктивність нової варниці – 12 000 дал. пива за одне варіння. Всі технологічні процеси в новій варниці автоматизовані. Контроль процесів здійснюється завдяки новітнім комп'ютерним програмам, використання яких практично повністю виключає можливість помилок, так званий людський чинник. Автоматизована система управління гарантує максимальну і стабільну якість пива. Розлив пива в пляшки ведеться на восьми - лініях. Четверта лінія встановлена зовсім недавно, з дуже великою продуктивністю, яка становить 60 тис. пляшок за годину. До новинок сучасних технологій відноситься розлив пива в кеги. На час запуску це була єдина в Україні лінія розливу пива в кеги з таким високим рівнем.

Студенти детально ознайомилися з технологічними процесами виробництва пива, побачили спеціалізоване обладнання, а наприкінці отримали подарунки – безалкогольні напої власного виробництва.

16 жовтня 2019 року заступник директора Навчально-наукового інституту харчових технологій Роман Кириленко та заступник завідувача кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства доцент Роман Мукоїд відвідали школу І-ІІІ ступенів № 245 Оболонського району міста Києва.

Перше знайомство учнів з історією, традиціями та структурою університету відбулося під час перегляду відеоролика, який викликав захоплення не тільки учнів, а й вчителів.

Після перегляду фільму викладачі інституту ознайомили учнів 9-А та 11-А класів із особливостями підготовки фахівців за спеціальностями 181 «Харчові технології», 161 «Хімічні технології та інженерія» освітнього ступеня «бакалавр», а також всіма освітніми програмами освітнього ступеня «магістр».

У ході спілкування з викладачами, учні зацікавилися багатьма спеціальностями і виявили бажання ще додатково зустрітися і заслухати інформацію щодо освітньої та наукової діяльності інституту у напрямку косметології та дієтології.

Всім абітурієнтам було повідомлено про можливість участі у Всеукраїнських олімпіадах НУХТ (перемога в яких дозволяє отримати до 20 додаткових балів при вступі), роботу підготовчих курсів НУХТ і запрошено відвідати Дні гостинності інституту та Дні відкритих дверей нашого університету.

Після закінчення виступів викладачі університету охоче відповідали на різноманітні питання щодо умов навчання, можливостей майбутнього працевлаштування випускників. Всі зацікавлені отримали детальну інформацію щодо переваг опанування навичок і здібностей фахівця-технолога і експерта з дотримання якості й безпечності харчових продуктів.

Викладачі інституту щиро вдячні адміністрації школи, а їх учнів залюбки чекають у НУХТ для детального ознайомлення з перспективами навчання.

До зустрічі! Скористайтеся можливістю обрати професію за покликом серця!

15 жовтня доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Микола Бондар та асистент кафедри Ярослав Боярчук провели практичне заняття з дисципліни «Вступ до харчових технологій» студентам групи ТІ-1-3 на міні-пивоварні «АВС Пивоварня» у м. Бровари.

Під час заняття вони мали змогу детальніше ознайомитись із технологічними операціями виробництва пива, починаючи від підготовки сировини до стадії розливу готового продукту, та побачити спеціалізоване обладнання, що використовується на підприємствах галузі.

Про основні ділянки виробництва та різноманітні сорти пива, які виготовляються на пивоварні, доступно й цікаво розповів головний технолог, аспірант кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Олександр Руденко.

Зацікавлені студенти задали багато запитань, отримали вичерпні відповіді і залишилися дуже задоволені знайомством із виробництвом популярного хмільного напою.

На кафедру технології хлібопекарських і кондитерських виробів завітала випускниця 2006 року Оксана Шипуліна, що нині є власницею студії-кондитерської й із великим задоволенням навідує Альма матер і залюбки ділиться досвідом і родзинками улюбленої професії зі студентами.

15 жовтня її привело бажання привітати університет із 135-річчям з моменту заснування й подарувати майстер-клас із прикрашання тортів студентам першого і другого курсів Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ (ННІ ХТ).

Гостю представила заступник директора інституту Наталія Пушанко. Вона вручила фахівцю подяку дирекції ННІ ХТ за багаторічну співпрацю й активну участь у  практичній підготовці студентів.

Перш ніж розпочати свій майстер-клас, майстриня виступила перед студентами з мотивуючою промовою, у якій відверто розповіла, наскільки важливим і потрібним у її професійному становленні й зростанні виявилося навчання в університеті. Вона наголосила, що завжди готова приймати до себе у кондитерську наших студентів на практику, а також консультувати їх по всіх питаннях.

А далі почалося священнодійство. Не лише студенти, але й досвідчені викладачі кафедри затамувавши подих слідкували як кондитерська мастика у вправних руках перетворюється на квіти, як зі звичного білого шоколаду з’являються золоті сфери, як на торті «розквітають» троянди. Усі бажаючі могли долучитися до процесу й власноруч приготувати шоколадні полусфери, склеїти з них сфери, підготувати мастику й сформувати бутони троянд, розкатати, нарізати мастику та скатати стрічки для оздоблення. Сфери фарбувала за допомогою аерографа й вручну розписувала торт сама гостя. Вона ж показала, як зробити розкішний бант із мастики та як усі виготовлені деталі прикріпити до виробу.

Англійська техніка створення квітів, розпис торту вручну, лайфхаки щодо створення подібного кондитерського шедевра вдома й дегустація смачнючого торту – цей майстер-клас запам’ятається надовго!

На кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів значна увага приділяється майбутнім вступникам, як тим, що навчаються у коледжах нашого університету, так і випускникам коледжів і технікумів за спорідненим напрямом підготовки. До профорієнтаційної роботи зі студентами таких навчальних закладів традиційно залучаються їх випускники, а нині – студенти нашого університету.

Ось і студентка групи МЯ-3ск Ірина Артюх відвідала Полтавський коледж харчових технологій НУХТ і зустрілася зі студентами IV курсу спеціальності 181 «Харчові технології». А студент цієї ж групи Віталій Федосов провів профорієнтаційну роботу у Мирогощанському аграрному коледжі серед випускників спеціалізації «Виробництво і переробка продукції тваринництва».

Майбутні випускники отримали вичерпні відповіді щодо умов вступу до університету за денною та заочною формами навчання. Студенти мали можливість переглянути відеоматеріал, який надає достатньо інформації про наш навчальний заклад. У цьому відео вони побачили навчальні лабораторії та кабінети, ознайомилися зі спортивними та культурними заходами, умовами проживання в гуртожитках. Зацікавлення випускників коледжів викликали інформаційні буклети, принесені на зустріч, і різноманітне дозвілля наших студентів.

Для отримання більш повної поточної інформації про НУХТ присутнім рекомендували заходити на сайт університету і надали контакти відповідального за профорієнтаційну роботу, доцента кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Ігоря Страшинського.

9 жовтня напередодні святкування 135-річчя університету студенти академічних груп ТІ 1-1 і МЯ-3-1ск Навчально-наукового інституту харчових технологій з наставниками груп, викладачами кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів, старшим викладачем Оксаною Москалюк і доцентом Ігорем Страшинським відвідали Музей історії та розвитку університету.

Співробітник Музею Віктор Поденко цікаво і детально розповів про етапи створення й становлення нашого навчального закладу – започаткування Смілянських технічних класів у 1884 році, зміна статусу до інституту, переведення до Києва у 1930 році, роки воєнного лихоліття та повоєнної відбудови, повоєнний період і часу крутого піднесення до університету незалежної України.

Історія теперішньої Альма-матер надихає колишніх випускників шкіл і коледжів стати гідними традицій і славного минулого нашого університету.

Традиційно на кафедрі технології м'яса і м'ясних продуктів щорічно на загальних зборах проводиться підсумкова конференція студентів по результатах проходження технологічної практики на  виробництві.

Ось і в цьому році 4 жовтня відповідальним по кафедрі за практичну підготовку студентів, доцентом Олегом Галенко була організована конференція за результатами проходження студентами 4-го курсу практики на м'ясопереробних підприємствах України. На конференції були присутні завідувач кафедри технології м'яса і м'ясних продуктів Василь Пасічний, викладачі кафедри та студенти різних курсів, адже подібного роду конференції допомагають студентам молодших курсів у майбутньому обрати підприємства, на яких вони б хотіли пройти практику. Також у засіданні взяв участь заступник директора з навчальної роботи і практичної підготовки Навчально-наукового інституту харчових технологій Георгій Гончаров.

Студенти-практиканти підготували мультимедійні презентації по кожному підприємству, серед яких лідери галузі – ТОВ «Вінницька птахофабрика» (найбільша в Європі, а з 2020 року після запуску 4-ї лінії перероблення птиці, найбільша в світі), ПрАТ «АПК-Інвест» (найбільший виробник свинини в Україні), ПАТ «Племптахорадгосп Броварський» ТМ «Інделіка» (лідер по виробництву м'яса індички та продукції з нього), ТОВ «Тернопільський м'ясокомбінат», ТДВ «М'ясокомбінат «Ятрань»» (лідер по виробництву продукції вареної групи), ТОВ «М'ясокомбінат «Ювілейний»» (сучасне потужне підприємство повністю сертифіковане до європейського законодавства) та ін.

Доповідачі поділилися враженнями від першої реальної практики на виробництві, інноваційними технологіями та новинками, з якими їм пощастило ознайомитися. Важливо відзначити, що майже 80% студентів отримали винагороду за роботу на виробництвах під час практики, також їм надавалося безкоштовне сучасне житло та повноцінне харчування.

Технологічна практика є невід’ємною частиною навчального процесу в університеті.

З метою підготовки фахівців, здатних на високому професійному рівні виконувати управлінські та організаційні завдання, керувати виробничими підрозділами, вирішувати актуальні проблеми молочної промисловості, творчо підходити до комплексного розв’язання складних спеціалізованих завдань і практичних проблем технічного й технологічного характеру у сфері виробництва та управління якістю і безпечністю харчових продуктів студенти кафедри технології молока і молочних продуктів успішно пройшли технологічну практику на передових підприємствах України: ПрАТ «Тернопільський молокозавод» (ТМ «Молокія»), ПАТ «Яготинський маслозавод», ПрАТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Скомекс-Україна», Канівська філія ТОВ «КЛУБ СИРУ», ЗАТ «Переяслав-молпродукт», ПрАТ «Обуховський молокозавод» (ТМ «Лукавиця»), ТОВ «С-Транс», ПОГ «АПВТ «Фірма Ласка», ТОВ «ЗБС Здоров’я-Безпека-Сучасність».

Сьогодні відбулись змагання з футзалу, призвячені 135-річчю НУХТ.
Команда Навчально-наукового інституту впевненно та запекло боролась за перемогу над суперником Навчально-наукового Інженерно-технічного інституту ім.акад. І.С. Гулого.
Усією родиною ННІХТ ми щиро бажаємо успіхів нашим хлопцям та чекаємо на заповітний кубок! Ви - наша спортивна гордість! Далі буде.

Усім фахівцям відомо, що запорукою успішної кар'єри інженера-технолога є глибокі знання із хімічних дисциплін. Професорсько-викладацький склад кафедри харчової хімії увесь час наполегливо співпрацює з усіма випусковими кафедрами нашого університету над вдосконаленням навчальних курсів для більш сучасної підготовки здобувачів. Одним із найважливіших напрямів хімічної освіти майбутнього спеціаліста є вміння комплексно аналізувати продукти виробництва, сировину, пакувальні матеріали.

30 вересня на кафедрі харчової хімії відбулася відкрита лекція доктора хімічних наук, професора Єлизавети Костенко. На лекції, прочитаній для студентів групи ХТ 2-9, були розглянуті основні теоретичні положення титриметричних методів аналізу, зокрема комплексометричного і окисно-відновного титрування. На простих прикладах лектором продемонстровані важливість та актуальність використання зазначених методів при контролі якості харчової та фармацевтичної продукції, розглянуті особливості впливу заважаючих речовин та їх маскування. Лекція супроводжувалась електронною презентацією, що значно полегшувало сприйняття матеріалу студентами. Особливу цікавість серед слухачів викликали експериментальні зразки адсорбційних індикаторів, які дають змогу по чутливості конкурувати з деякими інструментальними методами аналізу. Лекція запам’яталась живим спілкуванням, значною кількістю прикладів теоретичних і практичних розрахунків.

Бажаємо викладачу нових наукових і педагогічних досягнень!

Будь-яка нова книга – це завжди цікавинка, подія в науковому житті. Авторський колектив – ректор університету Анатолій Українець, завідувач кафедри технології оздоровчих продуктів Галина Сімахіна, професор Наталія Науменко, асистент кафедри технології оздоровчих продуктів Світлана Камінська – підготував і видав наукову монографію «Заморожені плодово-ягідні напівфабрикати: якість, ефективність, безпека». Окрім безперечної актуальності обраної теми, науковці звертають увагу на формулу харчування ХХІ століття, виносячи її в назву монографії. Адже саме якість, безпека та ефективність – саме ті вимоги, які ставляться до харчової продукції нового покоління.

Шляхом аналізу різних способів консервування плодоовочевої сировини з точки зору максимального збереження вмісту вітамінів автори монографії доходять висновку, що найефективнішим є заморожування. Також зауважено, що в теперішніх умовах життєдіяльності українців харчування набуває особливого значення: воно потребує підвищених концентрацій необхідних для організму нутрієнтів, передусім вітамінів та інших біологічно активних речовин. Основним їх джерелом є культивовані й дикорослі плоди та ягоди; зокрема, автори стверджують, що дикоросла сировина переважає культурні сорти за вмістом більшості біокомпонентів. І консервування цієї сировини з використанням низьких температур дає можливість отримати напівфабрикати підвищеної біологічної цінності, незамінні у раціонах харчування населення, зокрема спецконтингентів.

Результати виконаних теоретичних та експериментальних досліджень, репрезентованих у монографії, показують ефективність поєднання у складі заморожених напівфабрикатів різних плодово-ягідних культур, сумісних за своїми технологічними показниками, природним набором біокомпонентів із точки зору синергізму їхньої дії. Таким чином, на думку авторів, можна створити напівфабрикати різного функціонального спрямування – адаптогенного, імуномодулюючого, радіопротекторного, дезінтоксикаційного тощо.

Наприклад, у межах виконання цього дослідження науково обґрунтовано створення композицій із плодів калини та аронії чорноплідної і ягід ожини (результати цих наукових експериментів уже оприлюднені в низці статей, розміщених у журналах «Наукові праці НУХТ», «Харчова промисловість», «Ukrainian Food Journal» тощо). Сформульований також алгоритм прогнозування, отримання та використання напівфабрикатів, дані коментарі до кожного його складника.

Насамкінець автори констатують, що ґрунтовний підхід до створення композиційної плодово-ягідної суміші – гарантія її прогнозованої функціональності, абсолютної безпеки і широкого попиту у споживачів. Відтак можна зазначити, що інноваційним у цих дослідженнях є використання композицій біооб’єктів, складники яких здатні посилювати дію одна одної, справляючи різнобічні позитивні ефекти.

І тому нова монографія, безсумнівно, викликатиме великий інтерес у колах фахівців із харчових технологій і обладнання харчових та переробних підприємств, серед студентів, магістрантів, здобувачів наукового ступеня, а її матеріали стануть стартовим майданчиком для формування нових знань у царині технологій оздоровчих харчових продуктів – і корисних, і красивих, і смачних.

Як почати навчальний рік на позитиві? Цікаво, пізнавально та практично? Легко! Увірватися з першого курсу на виробничі процеси з дисципліною «Вступ до харчових технологій: практичні, теоретичні аспекти»! Під час лабораторних занять студенти першого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій груп ТІ-1-1–ТІ-1-6 та ХЕ-1-7, ХЕ-1-8 разом із доцентами кафедри технології цукру і підготовки води Валентиною Остапенко, Світланою Шульгою, Інною Карпович та Іриною Крапивницькою відвідали ТОВ «Росяна», де познайомилися з технологією виробництва питної води.

«Росяна» – надсучасний завод в Україні з виробництва та доставки артезіанської природної фасованої питної води. Сучасні, інноваційні процеси водопідготовки, розливу води та ретельний лабораторний контроль забезпечують високу якість води й дозволяють доставити до споживача воду, зберігаючи усю її користь і збалансований мінеральний склад.

Також під час лабораторних занять на базі кафедри технології цукру і підготовки води студенти мали змогу пройти віртуальну екскурсію по заводах із виробництва цукру та виробництва фасованих, бутильованих вод. А в лабораторії водопідготовки виконали практичну роботу з очищення забрудненої води до стану ідеальної питної.

Виїзні лабораторні заняття безпосередньо на виробництві дають змогу студентам не тільки ознайомитись із практичною частиною тих чи інших харчових підприємств, але й вірно визначитись із вибором майбутнього напрямку навчання.

Минулого навчального року кафедра харчової хімії започаткувала новий освітній захід, який користувався високою зацікавленістю вступників і школярів. Низка хімічних лекторіїв, що містили дослідну частину, розпочалася взимку і дозволила учням підготуватися до олімпіади НУХТ з хімії для школярів та здачі ЗНО. Тому в цьому році, зважаючи на прохання вступників, колектив кафедри розпочав засідання хімічного лекторію вже у вересні.

Цієї суботи, 28 вересня, перші слухачі лекторію завітали до нашого університету. Школярі розібрали основні хімічні поняття, вчилися розв’язувати типові задачі ЗНО, взяли участь у брейн-ринзі та покушували смаколики.

Слід зазначити, що серед наших першокурсників різних спеціальностей багато минулорічних слухачів хімічного лекторію. Більше 35 студентів отримали 20 додаткових балів до ЗНО завдяки участі в олімпіаді НУХТ для школярів! А підготуватися до цього заходу допоможе хімічний лекторій.

Тож, шановні вступники, не зволікайте! Запрошуйте друзів і приходьте на наступне засідання. Ознайомитись із актуальною інформацією щодо хімічного лекторію ви також можете за посиланням foodchem.nuft у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Викладачі кафедри харчової хімії чекають вас вже у жовтні. До зустрічі!

27 вересня 2019 року студенти групи ТО-1-14М разом із викладачем кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів, доцентом Наталією Фалендиш відвідали ХV Виставку екотоварів ЕКО-Ехро у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).

Студенти ознайомилися з асортиментом органічної продукції українського та зарубіжного виробництва. Відбулося спілкування студентів із виробниками, що переходило і в жваві дискусії, а також дегустація продуктів.

Студенти взяли участь у роботі семінару «Розвиток органічного руху в Україні та світі», який провела Федерація органічного руху України.

Відвідування заходу стане студентам у нагоді при вивченні фахових дисциплін, виконанні курсового та дипломного проектів, і сприятиме підвищенню рівня підготовки спеціалістів для харчової промисловості.

Доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Роман Мукоїд разом зі студентами групи ТБ-3-8 у рамках ознайомчої практики відвідав міні-пивоварню «Школа пивоварів ABC» у м. Бровари.

Головний технолог пивоварні, аспірант кафедри Олександр Руденко детально розповів про всі технологічні аспекти приготування пінного хмільного напою.

Під час фахової дискусії у практикантів виникла низка питань, на які Олександр Руденко та Роман Мукоїд дали вичерпні відповіді.

На завершення візиту, працівниками підприємства була люб’язно проведена ознайомча дегустація, на якій вони представили нові сорти пива.

ПП «Агропродукт» є одним із провідних м’ясопереробних підприємств Хмельницької області, що виготовляє понад 60 видів м’ясної продукції. Підприємству цього року виповнилось 20 років, за цей час воно досягло значних вершин – воно постачає свою продукцію у всі дитячі навчальні заклади та школи міста Хмельницького, має велику популярність серед населення міста та області, починаючи від наймолодших і закінчуючи поважними за віком споживачами.

Студенти 4-го курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій Дмитро Медведюк та Ірина Медведюк під керівництвом кандидата хімічних наук,  доцента кафедри технології оздоровчих продуктів Наталії Стеценко у вересні 2019 року проходили технологічну практику на підприємстві ПП «Агропродукт», вивчаючи практичні навички технолога м’ясопереробного підприємства.

Протягом 4-х тижнів фахової підготовки інженера-технолога здобувачі вивчили особливості технологічних процесів у м’ясній промисловості, специфіку роботи у лабораторії та методику проведення санітарного контролю на підприємстві.

На приватному підприємстві «Агропродукт» впроваджена система НАССР, тому продукція відповідає європейським вимогам якості та безпеки харчових продуктів.

Студенти переконалися в тому, що технологічна практика є невід’ємною частиною навчального процесу, безумовно, покращує професійний рівень спеціаліста харчової галузі. Наступним завданням здобувачів є теоретична та експериментальна робота з розроблення нових продуктів оздоровчого призначення на основі вивченого асортименту продукції підприємства, і представлення її у вигляді дипломного проекту.

Доброю традицією випускової кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Навчально-наукового інституту харчових технологій нашого університету є активність у проведенні заходів із профорієнтаційної роботи з перших тижнів навчального року. 24 вересня доцент кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Ігор Страшинський представляв університет на Дні кар’єри-2019 для учнівської молоді випускних класів, їх батьків та вчителів, організованому Ірпінським міським центром зайнятості.

Наш фахівець представив презентаційний і роздатковий матеріал про навчальний заклад, поспілкувався безпосередньо зі школярами і їх батьками, надав інформацію про напрями та спеціальності підготовки, умови вступу та підготовчі курси. Гості профорієнтаційного заходу були запрошені на екскурсію до університету для ознайомлення з організацією навчального процесу, а також відвідати День відкритих дверей, який відбудеться 5 жовтня 2019 року, щоб ближче познайомитися з університетом.

25 вересня студенти групи МО-1-2М разом із доцентом кафедри технології молока і молочних продуктів Аллою Тимчук відвідали 12-ту Міжнародну виставку Lab ComplEX: аналітика, лабораторія, біотехнології, hi-tech.

Студенти ознайомились із сучасним ринком лабораторного та науково-технічного обладнання, що використовується у харчовій галузі, зокрема при виробництві молока та молочних продуктів. Також вони мали нагоду поспілкуватися з провідними спеціалістами галузі та наочно побачити принцип роботи обладнання, що дало змогу закріпити і поглибити теоретичні знання. І наостанок, відвідали тематичні конференції та семінари, в рамках яких було представлене інноваційне обладнання та його застосування на всіх етапах виробництва високоякісної молочної продукції.

 

20 вересня 2019 року співробітники Навчально-наукового інституту харчових технологій: завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Василь Пасічний, заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Пушанко та відповідальна за організацію виховного процесу, інформаційну діяльність і за роботу зі студентами 1 та 2 курсів ННІХТ Ольга Чернюшок взяли участь у круглому столі «Харчові відходи: відповідальне споживання».

Захід організований Всеукраїнською екологічною лігою за підтримки продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Учасники круглого столу обговорили: глобальний масштаб проблеми харчових відходів, ситуацію із харчовими відходами в Україні: причини, джерела масштаби та утилізацію, нормативно-правове забезпечення управління харчовими відходами в Україні.

Як результат роботи круглого столу глобальною ціллю розвитку ООН передбачено до 2030 року зменшити вдвічі на душу населення рівень продукування харчових відходів у роздрібній торгівлі та від споживачів, а також зменшити втрати продуктів харчування у ланцюгах виробничих процесів харчової промисловості.

Сторінка 1 із 24